,,Baju, baju……. Opowieść o pewnym jaju”

Posted by

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji.  To zarazem święto przepełnione wiosennymi kolorami i zapachami, których brakowało nam zimą, a które dopełniają ten świąteczny nastój. W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną społeczność szkolna spotkała się, by wspólnie złożyć sobie życzenia. Gościem tego spotkania była Pani Krysia Gruca – emerytowany nauczyciel, którą młodzież szkolna oficjalnie pożegnała akcją “tulipan”. Również rodzice złożyli Pani Krysi podziękowania za trud wychowania ich dzieci.

W tym przedświątecznym czasie w Niedzielę Palmową, Świetlica szkolna oraz Chór naszej szkoły zaprosili Rodziców i mieszkańców naszej miejscowości na przedstawienie nawiązującą tematycznie do zbliżających się świąt.

Życzenia świąteczne oddały charakter rodzinnego spotkania, a polanie wodą nawiązujące do tradycji ŚMIGUSA – DYNGUSA mamy nadzieję, że będzie zwiastowało pozimowe oczyszczenie, radość z przebudzenia się wiosny oraz miłą i radosną  atmosferę w czasie rodzinnych spotkań przy świątecznym stole.

Wszyscy uczestnicy   spotkania mogli także zakupić pyszne domowe ciasta w kawiarence przygotowanej przez Rodziców klasy II i IV .

Dochód z występu zostanie przekazany na pomoc uczennicy naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zebrana kwota choć w części  przyczyni się do pomocy, a wszystkim zaangażowanym w występ da satysfakcję z dzielenia się radością z możliwości niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, a którzy są członkami naszej ,,rodzinki szkolnej”.

FOTOGALERIA