#SegregujeMy – Ogólnopolska Akcja Edukacyjna

Posted by

Ochrona środowiska i ekologia to tematy niezwykle ważne w naszej szkole.

25 kwietnia 2019r.  dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-2  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Centrum Rozwoju Lokalnego  pt „ MysegregujeMy” . Celem akcji było zwiększenie poziomu wiedzy dzieci i uczniów na temat sposobów segregowania odpadów. Edukację w tym zakresie warto rozpocząć od najmłodszych lat. Nauczyciele biorący udział w akcji przeprowadzili pogadanki na temat potrzeby segregacji odpadów,  zapoznali uczniów z pojęciami: „śmieci”, „segregacji” i „recyklingu” oraz  prezentowali filmy edukacyjne. Wspólnie śpiewając piosenkę  pt „ Świat jest w naszych rękach” segregowali przyniesione odpady. O godzinie 10.00 wszyscy uczestnicy akcji przystąpili do działania. Dzieci i uczniowie klas 1-2 z wielkim zapałem kolorowali obrazek formatu A4 oraz dopasowywali przedmioty do odpowiednich  koszy. Dopełnieniem  akcji było zabranie  pokolorowanych obrazków do domów i umieszczeniu ich  w widocznym miejscu zachęcając swoich domowników do segregowania odpadów.Uczniowie w tym dniu byli ubrani w kolorach 5 koszy.

FOTOGALERIA