Ortograficzne zmagania z matematyką – Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!

Posted by

           Już po raz dwudziesty uczniowie  szkół podstawowych z Gminy Grybów zmagali się z dyktandem ortograficznym.  Teksty dla uczniów klas 4-6 i 7-8  został przygotowany jak zwykle przez p. Wojciecha Papaja, doświadczonego polonistę i pracownika MCDN w Nowym Sączu. Ich treść  nawiązywała do obchodzonego obecnie Roku Matematyki. Stąd też przewodni temat  ,,Ortograficzne pułapki wśród trójkątów i rombów”

            Autor zadbał, aby dyktanda były wesołe i równocześnie pozwoliły wykazać się wszystkim uczestnikom swoimi umiejętnościami. W młodszej grupie  była awantura wśród liczb i figur, które szykowały się do turnieju ortograficznego. Natomiast starsi uczniowie musieli zmierzyć się ze światem geometrii i algebry w którym rekrutowano chętnych do dyktanda ortograficznego i  stąd wyniknął spór. Wśród członków komisji oceniającej  prace szkolnych mistrzów ortografii żadnego sporu nie było i szybko wyłoniono  zwycięzców XX Gminnego Konkursu Ortograficznego. Cieszy nas ogromnie, że uczniowie okazali się prawdziwymi mistrzami ortografii i prezentowali bardzo wysoki poziom, co świadczy, że to oczytani i świadomi ojczystego języka młodzi ludzie. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z ortograficznymi pułapkami, tylko interpunkcja wypadła nieco słabiej i uczniowie wpadli w interpunkcyjne pułapki. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy znów za rok.

Protokół XX Gminnego Konkursu Ortograficznego

FOTOGALERIA