„ Stara Baśń inny wymiar wyobraźni, miejsce w którym echa z pradawnych czasów dźwięczą do dziś”.

Posted by

Dnia 27 maja 2019r. klasa I i II wybrały się na wycieczkę do Starej Baśni w Grybowie, gdzie znajduje się rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego założonego przez Bolka zwanego Gniewnym, gdzie według legendy w 1287roku zostały rozbite wojska wnuka Batu-Chana w czasie trzeciej ekspansji mongolskiej na Europę. Wśród wielu atrakcji są między innymi: kilkunastometrowa replika muru obronnego z mostem zwodzonym, dwie wieże strażnicze, dziedziniec rycerski oraz „Stara Kuźnia”. Obiekt pełen jest eksponatów, które tworzą klimat staropolskiego zamku. Wszystkim dech w piersiach zapierał widok kilkumetrowego smoka owijającego się wokół jednej z baszt. Dzieci były zachwycone z uwagą słuchały różnych opowieści. Chętnie przymierzały stroje księżniczek i rycerzy. Niemałą frajdę sprawiło  miasteczko średniowiecznych zabaw dla najmłodszych, w którym odbył się  turniej rycerski.  Na zakończenie  Rodzice zaprosili wszystkich  uczestników  wycieczki  na przepyszną pieczoną kiełbaskę.

To była niezapomniana podróż w czasie!

FOTOGALERIA