DZIEŃ PUSTEJ KLASY :)

Posted by

W piątek 14 czerwca, w całej Polsce, obchodzony był Dzień Pustej Klasy. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji i lekcje odbywały się na świeżym powietrzu. Młodzież, razem ze swoimi nauczycielami, porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w otoczeniu przyrody. Wszystko po to, aby promować edukację w terenie – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.
Lekcje miały różną formę, najważniejsza była dobra zabawa połączona z nauką. Klasy I i II urządziły piknik w pobliżu placu zabaw połączony z warsztatami plastycznymi z frottage (odciskali motywy kwiatów). Uczniowie przynieśli koce, prowiant, różne gry, piłki, paletki do gry w badmintona oraz rolki. Świetnie bawili się razem z wychowawczyniami z chustą Klauza. Ponadto uczniowie klasy II zaprezentowali efekty miesięcznej pracy nad projektem na temat zwierząt egzotycznych. Starsze klasy w ramach programu „Trzymaj Formę” przygotowały młodszym koleżankom i kolegom zdrowy poczęstunek – „ owocowe szaszłyki”!.  Promowali zdrowy styl życia, zachęcając wszystkich do skosztowania owoców okrzykiem „Na talerzu zdrowie!!!”.

No cóż  „Dzień Pustej klasy” – jak szkoda, że jest tylko raz w roku!!!

FOTOGALERIA