Code Week 2019 Uczymy Dzieci Programować

Posted by

            Code Week to szczególny tydzień dla każdego miłośnika kodowania na tyle szczególny, że trwa aż dwa tygodnie. Uczniowie klasy I te dwa tygodnie  spędzili wspólnie, wprowadzając do codziennych zajęć elementy kodowania. Klasa 2 również wzięła udział w Code Week. Jest to święto kodowania, czas radosnej nauki programowania, aktywnej, twórczej i nastawionej na rozwój uniwersalnych kompetencji: rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętności pracy zespołowej – koduje cała Europa. Ponadto co tydzień w ramach programu „ Uczymy Dzieci Programować” stawiamy czoło kolejnym zadaniom!!! W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach,  których celem było wspólne świętowanie umiejętności programowania. Tym razem mali programiści pracowali z programem Scratch Junior tworząc w parach  animacje w języku programowania Scratch. Następnie korzystając z zestawu do nauki programowania ,,Umiem programować” budowali na macie labirynty i pisali instrukcje dla kraba, którego zadaniem było pokonanie utworzonych labiryntów. Bawiąc się dzieci zdobywały kluczowe kompetencje informatyczne, ale też rozwijały podstawy myślenia matematycznego i świadomego posługiwania się językiem stanowiącym system znaków o określonej strukturze.Trzecioklasiści to wielcy miłośnicy programowania, którzy przygodę z programowaniem  kontynuują już trzeci rok. Nie mogło więc zabraknąć ich aktywności w ramach #CodeWeek2019. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie kluczowych kompetencji związanych z myśleniem i obliczaniem.  Klasy V oraz VI pracowały w programie  Blocky games, który  prezentuje szereg zadań (w każdym 10 poziomów), które finalnie mają doprowadzić do zaprojektowania gry. Każdy z poziomów wymaga coraz większej wyobraźni. Dzięki aktywnemu udziałowi w tym wydarzeniu,  przyczynili się do sukcesu Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019.

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email