,,Błogosławiony Księże Janie…. Ucz nas życia dla bliźnich. Byśmy w nich Boga szukali !”

Posted by

Jak co roku 24 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona  Bł. ks. Jana Balickiego. W tym roku,  nawiązując do cnót naszego patrona, święto to połączyliśmy z organizacją DNIA  DOBROCI DLA INNYCH. To właśnie ta  cnota naszego patrona stała się  motywem przewodnim  święta. Obchody zostały zainicjowane obejrzeniem filmu ,,Portrety – Jan Balicki” pochodzącego ze zbioru pamiątek podarowanych naszej szkole przez krewnych Bł. ks. Jana – Ritę i Józefa Dwernickich z Przemyśla. W ten sposób uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia naszego patrona. Następnie podczas spotkania w szkolnym kąciku poświęconym patronowi wszyscy mogli przypomnieć sobie historię pamiątek związanych z życiem błogosławionego Księdza Balickiego, które są najcenniejszym elementem zgromadzonych zbiorów. W tym dniu nie mogło obejść się też bez modlitwy do błogosławionego, którą poprowadził ks. Władysław Szczerba. Za wstawiennictwem Bł. ks. Jana Balickiego pragnęliśmy wyprosić wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz naszych drogich rodziców.

Kolejnym punktem obchodów święta było wykonanie portretów Księdza Balickiego, które stworzyły bardzo ciekawą galerię obrazów w Kąciku Patrona.

Na zakończenie obchodów uczniowie dzielili się informacjami o dobrych uczynkach, które udało im się tego dnia sprawić innym. Nie trzeba jakiegoś wielkiego poświęcenia i odmawiania sobie czegokolwiek aby obdarzyć drugiego człowieka dobrocią. Wystarczy jeden miły gest, jeden uśmiech, by stać się dla kogoś prawdziwym świadectwem spełnienia powołania  tu i teraz na wzór naszego patrona Bł. ks. Jana Balickiego.

FOTOGALERIA