Ciekawa lekcja w teatrze i Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach kl. I – III

Posted by

W dniu 6 listopada 2019r. uczniowie klas I-III  wybrali się wraz z wychowawcami i nauczycielem języka angielskiego do  Gorlickiego Centrum Kultury na przedstawienie  pt. „ Pocahontas”. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, a był on bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Pocahontas zadziwiła i oczarowała wszystkich swoim wdziękiem oraz ciekawością świata.  W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kieruje się głosem serca i znajduje sposób, aby osoby z dwóch różnych kultur mogły żyć razem w pokoju. Na scenie można było zobaczyć również przyjaciół Pocahontas i ich niesamowite perypetie. Niewątpliwie walorami przedstawienia były interesujące kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja bohaterów, ciekawa sceneria, indiańska muzyka i taniec, a także szybka akcja i śmieszne dialogi. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.

W tym dniu uczniowie udali się również na warsztaty do Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiej – Filia w Gorlicach. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza. Podczas spotkania pani bibliotekarka opowiedziała nam o powstawaniu książek od starożytności  po współczesność oraz  o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania w bibliotece, pokazała pomieszczenia, różne rodzaje książek oraz zachęcała dzieci do ich wypożyczania.

 Ponadto uczniowie po zajęciach bibliotecznych udali się do sali zabaw „ Mały Robinson”celem rozwijania motoryki dużej i małej uczniów oraz stworzenia możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwugodzinny pobyt  w sali zabaw, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Uczniowie byli zachwyceni  tym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.

FOTOGALERIA