„Dla Tych, którzy zginęli …”

Posted by

„Dla Tych, którzy zginęli …” – to tytuł akademii z okazji 11. Listopada, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Program patriotyczny przygotowali uczniowie klasy VIII , a uroczystość swoim śpiewem wzbogacił szkolny chór. Wsłuchując się w teksty poetyckie, mogliśmy prześledzić najważniejsze wydarzenia II wojny światowej – wybuch wojny, obronę Westerplatte, naloty na Warszawę, wkroczenie wojsk radzieckich, tragizm Katynia, obronę Monte Cassino czy powstanie warszawskie. Teksty te dostarczyły wielu wzruszeń, ukazały męczeństwo Polaków i okrucieństwo okupantów. Program kończyła piękna modlitwa, która jest przestrogą na przyszłość, co może się wydarzyć, jeśli nie będziemy dbali o najważniejszą wartość – wolność:

„Od bomb, granatów i pożogi

I gorszej jeszcze w sercu trwogi

Od trwogi strasznej jak konanie

Uchroń nas, Panie” .

Na zakończenie dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odświętnie ubrani, przystrojeni w biało – czerwone symbole, zaśpiewaliśmy wspólnie „Hymn Polski”.

FOTOGALERIA