Schronisko – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

Posted by

2 marca została przekazana karma dla zwierząt do miejskiego schroniska dla bezdomnych psów i kotów  w Nowym Sączu przy ul Tłoki 24D z akcji zorganizowanej w szkole w ramach projektu i innowacji „Lekturki spod chmurki”- moduł II. W budynku schroniska znajdują się  62 kojce  dla psów i 6 boksów dla kotów.  Jest też  pokój dla weterynarza oraz dla pracowników i wolontariuszy. Są także izolatki dla chorych zwierząt. Schronisko współpracuje ze Stowarzyszeniem “Przytul Mnie”. Zwierzęta są gotowe do adopcji – zabawkami zachęcają przyszłych właścicieli, aby tylko je przygarnąć. Pani dyrektor schroniska zachęcała do odwiedzin i do adopcji zwierząt, która z pewnością nie kosztuje nas zbyt wiele wysiłku, a miłość, jaką oddają zwierzęta i z jaką odnoszą się do nowych właścicieli, będzie nieoceniona. Klasa I i II za przeprowadzoną akcję otrzymały piękne dyplom „Przyjaciela zwierząt”. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji.

Pragnę dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna – wychowawca kl. II Eleonora Myśliwiec

FOTOGALERIA

 

Print Friendly, PDF & Email