Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach – ważne informacje dla uczniów i nauczycieli

Posted by

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych proszę i zachęcam nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i codziennie przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Nauczyciele dbajcie o jakość i różnorodność treści przekazywanych uczniom! Szczególnie proszę o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. Ważne, żeby do nauczycieli spływały informacje zwrotne od uczniów związane z wykonaniem zadań. Do tego celu będzie wykorzystywany dziennik elektroniczny, mailing do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. Zachęcam do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Proszę nauczycieli do codziennych odwiedzin strony internetowej MEN gdzie na bieżąco aktualizowane są przydatne adresy stron i portali internetowych.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

www.gov.pl/zdalnelekcje

 1. Epodreczniki.pl
 2. Portal wiedzy dla nauczycieli
 3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
 4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
 5. Portal lektury.gov.pl
 6. Strona Centrum Nauki Kopernik
 7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
 8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
 9. Serwis Ninateka
 10. Serwis Muzykoteka Szkolna
 11. Biblioteka Cyfrowa Polona
 12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
 13. Serwis Telewizji Polskiej
 14. Serwis Polskie Radio Dzieciom
Print Friendly, PDF & Email