ODWOŁANE ZAJĘCIA W SZKOLE DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Posted by

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia  Ministra Edukacji Narodowej  od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. nauka  odbywać się będzie obowiązkowo z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego. Nowe przepisy dają możliwość oceniania  i klasyfikowania uczniów. Od środy 25 marca br. uczestnictwo uczniów  w zdalnym nauczaniu będzie obowiązkowe, rozliczane i oceniane.

 W jaki sposób będzie zorganizowana nauka powiadomimy Was najpóźniej we wtorek 24 marca 2020 r. w godzinach popołudniowych. Bardzo proszę zatem o bieżące śledzenie strony internetowej szkoły, dziennika elektronicznego, oraz odbieranie wiadomości e-mailowych i telefonicznych od wychowawców poszczególnych klas. Proszę o bieżące zgłaszanie problemów (np. związanych z brakiem sprzętu elektronicznego, dostępu do Internetu itp.) oraz innych uwag, które pozwolą nam na wybranie skutecznych sposobów nauczania i oceniania.Wszyscy zdajemy sobie  sprawę z wielu trudności i przeszkód jakie przy tej okazji się pojawiają. Koronawirus drastycznie zmienił nasze codzienne życie. Wielu z was nie może chodzić do pracy, wasze dzieci nie mogą chodzić do szkoły i przedszkola. Zrozumiałym jest, że każdy ma w takiej sytuacji  wiele pytań i niepokojów związanych chociażby z dalszą edukacją dzieci. Widzimy i bardzo doceniamy wasze zaangażowanie i wsparcie jakim otoczyliście swoje dzieci. Dla nauczycieli zdalne nauczanie to również duże wyzwanie, z którym spotkali się pierwszy raz w swojej ścieżce edukacyjnej i pracy zawodowej. Pamiętajcie, że po powrocie “do normalności” dołożymy wszelkich starań by nadrobić i utrwalić z dziećmi wszelkie braki i niedociągnięcia.

Pozytywne podejście do życia i problemów przyciąga pozytywne rozwiązania, pozytywnych ludzi, dobre dla nas zdarzenia. To prawo fizyki: każda akcja powoduje równą sobie i przeciwnie skierowaną reakcję. A więc Bądźcie zdrowi i w kontakcie online!

Dyrektor Szkoły – Dorota Wiatr

Print Friendly, PDF & Email