Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem w szkole

Posted by

http://malopolska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/bezpieczne-ferie-2019

W ramach działań profilaktycznych  związanych z bezpieczeństwem na feriach w naszej szkole 11 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Grybowie, panem Józefem  Kwoką. Prowadzący spotkanie  na początku zwracał uwagę  jakie reguły bezpieczeństwa należy zachowywać w drodze do i ze  szkoły, oraz poza miejscem zamieszkania, przypomniał zasady poruszania się po ulicy,  chodniku oraz jazdy rowerem, zasady przechodzenia przez jezdnię oraz przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na uczniów podczas zbliżających się ferii m.in. przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania  sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Ponadto podkreślał jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Pan policjant zapoznał również uczniów z podstawowym  umundurowaniem policjanta oraz przedstawił charakter swojej pracy.  Oczywiście nie odbyło się od pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali maskotkę, która ma przypominać  o ciągłym zachowywaniu bezpieczeństwa nie tylko podczas  ferii , ale przez cały czas. Uwieńczeniem spotkania  była możliwość obejrzenia radiowozu z bliska. Ponadto każdy uczeń miał okazję  usiąść za kierownicą oraz posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Uczniowie podziękowali Panu policjantowi za miłą i interesującą  prelekcję.

FOTOGALERIA