Projekt „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

Posted by

W ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie świetlicy i klas I – III  wzięli udział w małopolskim  projekcie pt.  „Wnuczka, wnuczek edukuje-babcia dziadek się stosuje!” Komendy Wojewódzkiej w Krakowie oraz przy współpracy Małopolskiego Kuratora Oświaty. Celem projektu była integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów z jak nie stać się ofiarą oszustwa. Uczniowie wykonali plakaty, ulotki, napisali listy oraz nagrali scenki dramatyczne, ostrzegające seniorów przed oszustami  podając przykłady metod działania najczęściej stosowanych „na wnuczka”, „na policjanta” czy też „pracownika administracji” przez potencjalnych złodziei. Uczniowie odwiedzili swoich dziadków i inne starsze osoby informując ich o ewentualnych zagrożeniach.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w projekcie. Mamy nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu przyczynił się nie tylko do zdobycia nowych umiejętności, ale był również ciekawym i ważnym doświadczeniem.

Życzymy wszystkim energii, gotowości do realizacji nowych pomysłów i tak licznego udziału w projektach, konkursach, akcjach edukacyjnych w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia wytworów prac uczniów.

 

Print Friendly, PDF & Email