MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – święto kreatywności i odkrywania talentów

Posted by

      W dniu 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji uczniowie klas I-II- III  uczestniczyli w wielu ciekawych lekcjach z kropkami w tle. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Rozwijając umiejętności językowe dzieci sprawdzały, ile kropek potrzeba do poprawnego zbudowania wypowiedzi, albo na ile sposobów ludzie posługujący się językiem angielskim określają Kropkę. Odbyły się projekcje filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. Uczniowie malowali kolorowe kropki, śpiewali piosenkę o Vashti. Nie zabrakło łamigłówek i zagadek matematycznych. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom za udział w  kreatywnych zajęciach.

                                                                                      Wychowawcy klas 1 – 3

no images were found

Print Friendly, PDF & Email