X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Posted by

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Nauka przez zabawę przynosi najlepsze rezultaty, a Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia doskonale wpasuje się w tę koncepcję. Uczestnicząc w tej akcji uczniowie mogli lepiej zrozumieć zasady, którymi kieruje się matematyka. W tym roku po raz pierwszy mogli uczestniczyć w tej akcji uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy 1, dla których również przygotowano odpowiednie zadania. Dzieci oddziału przedszkolnego chętnie uczestniczyli w różnorodnych zadaniach do wykonania typu: policz elementy, pokoloruj obrazek zgodnie z instrukcją, przejdź przez labirynt, ułóż puzzle od 1 do 10. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, skakanie i liczenie, liczenie celnych rzutów piłką, odbijanie piłką z liczeniem. Uczniom udało się rozwiązać wszystkie zadania prawidłowo i wykonać poprawnie ćwiczenia ruchowe.

Wychowawcy klas 0, I-III oraz szkolny koordynator nauczyciel matematyki.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA KL.2

Print Friendly, PDF & Email