„Drzewo do samego nieba”

Posted by

Klasy II i III rozpoczęły swoją  przygodę z II edycją projektu Czytam z klasą „ Lekturki spod chmurki”. Uczniowie przygotowali czytusie oraz wybrali  do pierwszego modułu zatytułowanego „Mała chmurka w krainie drzew” lekturę  związaną z drzewem pt. „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Przy współpracy pani bibliotekarki, w wolnym czasie na zajęciach, w domu, uczniowie zapoznali się z całą treścią utworu. Następnie  rozpoczęli wypełniać pierwsze strony  lekturnika oraz opowiadali najciekawsze przygody. 10 października uczniowie świętowali Światowy Dzień Drzewa.

  • Na dolnym korytarzu uczniowie obydwu klas przyozdobili gazetkę „Drzewo” liśćmi w różnych jesiennych kolorach podając tytuły książek, w których przewija się motyw drzewa. Oto niektóre tytułu: „O zarazie wśród zwierząt”, „Kubuś Puchatek”, „Pocahontas”, „ Strumień i Topola”, „ Biblia”, „O czym szumią wierzby”, „Księga dżungli”, „Tajemnice drzewa”, „Na lipę”, „O czym w lesie szumią drzewa”, „Magiczne drzewo”, „Baśń o dębowym sercu”, „Życie drzewa”, „Sekretny język drzew”, „Ballady o drzewach”, „Czarodziejskie drzewo”, „Rozmowy z drzewami” , „Gumisie”, „Każda pora roku ma swoje piękne drzewo”, „Sekretne życie drzewa” i „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”.
  • Uczniowie oglądnęli opowiadanie Honoraty Szaneckiej „Mała chmurka w krainie drzew” czytane przez Jacka Biedę.
  • Odbyły się pogadanki na temat budowy drzewa, warstw lasu i mieszkańców lasu, roli drzewa w produkcji papieru i poszanowania książek.
  • Prace plastyczne pt. „ Jesienne drzewo”
  • Kodowali na macie jesienne liście, drzewo –pisanie samodzielnej instrukcji do kodowania dla innych.

Zapraszamy do fotogalerii.

no images were found

Print Friendly, PDF & Email