„Lekcje z emocjami kl. VI. Jak dbać o swój nastrój?”

Posted by

W roku szkolnym 2020/21 klasa VI uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?”, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W projekcie realizowany jest cykl 8 lekcji na podstawie scenariuszy Fundacji.  Zajęcia mają pomóc uczniom rozwinąć samoświadomość i inteligencję emocjonalną! Uczniowie wezmą udział w aktywnościach, podczas których będą rozpoznawać, oswajać i wyrażać własne uczucia. Poznają także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwiną empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.

Uczniowie klasy VI wzięli już udział w „Lekcja na rozgrzewkę” pt. „Dlaczego warto w drużynie?”, która miała na celu zintegrować klasę. Efektem końcowym zajęć było stworzenie w drużynach maszynę, która nie istnieje, ale której powstanie ułatwiłoby/uprzyjemniłoby życie wielu ludziom. Ponadto, uczniowie ukończyli zajęcia pt.: „Jak radzić sobie ze stresem?”.  W formie obrazkowej przedstawili „swoje stresy” oraz poznali jego negatywne skutki. Uczniowie potrafią posługiwać się nazwami eustres i dystres.

Przed nami kolejne lekcje i nowe wyzwania. Życzcie nam powodzenia!

Wychowawca klasy VI Katarzyna Gryzło-Kmak

Print Friendly, PDF & Email