„Nie pozwolimy zgasnąć wspomnieniu o Naszych najbliższych”

Posted by

Nadchodzi czas Wszystkich Świętych, który wywołuje w nas wspomnienia o bliskich zmarłych. To również czas, kiedy wspominamy tych, którzy zapisali się  w historii naszego narodu. 

Ponownie, nasza szkoła włączyła się w akcję zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta. Tegoroczna edycja akcji, chociaż inna niż w latach ubiegłych, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, mobilizuje nas jeszcze bardziej do upamiętnienia ważnych dla naszej społeczności rocznic i lokalnych bohaterów. W ramach podjętych działań upamiętniających historię naszej małej ojczyzny, którą jest Polna wspominamy:

  •  naszego patrona Bł. ks. Jana Balickiego
  • budowniczych naszej szkoły
  • zmarłych nauczycieli
  • zamordowane przez Niemców kobiety z naszej miejscowości
  • wszystkich poległych za wolność naszej ojczyzny.

Z tej okazji zostały przygotowane gazetki tematyczne w salach klas I-III oraz gazetka, która znajduje się na dolnym korytarzu. Ponadto, uczniowie klas I-III przygotowali flagi, na których umieszczony został napis „Szkoła pamięta” a także wzięli udział w lekcji na temat zmarłych, którzy wpłynęli na historię naszej szkoły.

Podsumowaniem działań było odwiedzenie i złożenie przez wychowawców zniczy i flag przy pomnikach i grobach lokalnych bohaterów. Następnie przy współpracy uczniów klas VI, którzy w obecnej sytuacji uczą się zdalnie, została stworzona książeczka internetowa „Szkoła Pamięta” podsumowująca działania naszych najmłodszych uczniów. Nieustanna pamięć o osobach, które wpisały się w historię Polnej oraz wszelkie działania realizowane w ramach akcji „Szkoła pamięta” jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Zapraszamy do obejrzenia książki: https://www.storyjumper.com/book/read/90781856/5f99dc704be26

Print Friendly, PDF & Email