11 LISTOPADA W PAMIĘCI PRZEDSZKOLAKÓW – SZKOŁA DO HYMNU!

Posted by

Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też 10 listopada 2020r. w  grupach przedszkolnych dzieci wykonały kotyliony i godło. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały”. O godz.11:11 w szkole zabrzmiał Hymn Narodowy Mazurek Dąbrowskiego. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Do Hymnu”. Głównym celem świętowania było kształtowanie wśród dzieci postaw patriotycznych: miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym  dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że na długo zapadnie on w  pamięci „Małych Polaków”.

Print Friendly, PDF & Email