Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Posted by

8 Listopada obchodzony  jest  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu uczniowie klas I –III uczestniczyli w działaniach edukacyjnych w ramach ,,Programu dla szkół”  przygotowując smakołyki pod okiem rodziców w domu. Według zaleceń nauczycieli  i w oparciu o przygotowane  na lekcjach piramidy żywieniowe  pod czujnym  okiem dorosłych dzieci przygotowywały  i spożywały ulubione przystawki, posiłki łącząc przy tym degustację owoców, warzyw, mleka i ich przetworów. Dzieci utrwalały sobie  wiadomości na temat zdrowego odżywiania się  oraz ważnej roli warzyw, owoców i produktów mlecznych w codziennej diecie. Rozmawiały o dobrym, zdrowym jedzeniu, a talerz warzyw towarzyszył im przy wszystkich posiłkach.  Celem działań  podjętych tego dnia było również wdrażanie uczniów do dbania o właściwe przechowywanie produktów spożywczych oraz przypomnienie pochodzenia produktów mlecznych, uprawy warzyw i owoców. Uczniowie klasy II świętowali ten dzień  w oparciu o program  ,,DOBRZE JEMY ze  Szkołą na Widelcu”, do którego przystąpili w tym roku szkolnym. Celem tego projektu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia  oraz zachęcanie najmłodszych do gotowania. Mamy nadzieję, że udział w programie pozwoli  na wdrażanie uczniów do odpowiedzialności za własne zdrowie i  zbilansowanego odżywiania. Zachęci rodziców do przygotowywania zdrowych posiłków dla dzieci.                                                                   

                                                                                    Wychowawcy klas I – III

Print Friendly, PDF & Email