„Magiczny czas”

Posted by

Oddziały przedszkolne wraz z klasami I-III rozpoczęły swoją przygodę z ogólnopolską akcją edukacyjną Centrum Rozwoju Lokalnego pt. „ Dzieci Uczą Rodziców”. Lekcja grudniowa zatytułowana pt. “Magiczny Czas” wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci podczas tej lekcji poznały co oznacza magiczne słowo „ pomagać”, dowiedziały się w jaki sposób mogą pomagać, zrozumiały jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi oraz na czym polega “Magia świąt Bożego Narodzenia”. Podczas zajęć dzieci oddziałów  przedszkolnych obejrzały prezentację , która była nawiązaniem do pogadanki na temat tradycji obchodów Wigilii Bożego Narodzenia. Wykonały zadania związane z tematem lekcji, które po zabraniu do domu stały się okazją do rozmowy z Rodzicami na temat poruszany w czasie zajęć oraz okazją do wspólnego wykonania wyklejanki Rudolfa i Mikołaja. Uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację w czasie zajęć zdalnych i rozmawiali w jaki sposób mogą włączyć się w przygotowania do świąt i pomoc potrzebującym.

 Magia świąt Bożego Narodzenia to rodzinna atmosfera, która nam się udziela. To czas obdarowywania się prezentami. To piękne dekoracje świąteczne i wpadające w ucho świąteczne piosenki. Lecz przede wszystkim to czas dzielenia się z innymi i to czas rodzinnych spotkań. Często okres świąteczny to jedyna okazja w roku, by spotkać się z dalszą rodziną.

Print Friendly, PDF & Email