Przekaż 1% podatku na cele charytatywne – dla chorej Hani

Posted by

HANIA jest niespełna 3-lenią dziewczynką, która urodziła się z Zespołem Downa i poważną wadą serca CAVC. Choroba i niepełnosprawność dziewczynki była dla jej rodziców dużym zaskoczeniem, gdyż w czasie ciąży nic nie wskazywało na to, że urodzi się chora. Hania codziennie walczy o swoje zdrowie i samodzielność w życiu. Przeszła 2 skomplikowane operacje serca, które uratowały jej życie, ale niestety znacznie opóźniły jej rozwój. Dodatkowo obniżone napięcie mięśniowe i choroby, które towarzyszą Trisomii 21 powodują, że Hania musi bardzo ciężko ćwiczyć, aby osiągnąć to, co jej zdrowym rówieśnikom przychodzi bez wysiłku. Hania jest pod stałą opieką lekarzy i specjalistów, m.in. kardiologa, kardiochirurgów, endokrynologa, laryngologa, okulisty, fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów SI oraz terapeutów karmienia. Ma bardzo poważne problemy z jedzeniem. Nie potrafi pić, gryźć, żuć. Obecnie stawia pierwsze kroczki, nie mówi, ale bardzo dużo rozumie. Codziennie uczestniczy w kosztownej rehabilitacji i innych zajęciach wspomagających jej rozwój. Aby dalej walczyć potrzebuje wsparcia i pomocy ludzi o dobrych sercach. Jak pomóc?

Print Friendly, PDF & Email