Nasz Patron Błogosławiony ks. Jan Balicki wrócił do Polnej!

Posted by

19 lutego 2021 roku był szczególnym dniem dla wiernych parafii Polna oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej, której Bł. Ks. Jan Balicki jest patronem. Społeczność szkolna wraz z pocztem  sztandarowym szkoły i parafianami zgromadziła się w kościele na uroczystości oficjalnego wprowadzenia relikwii Bł. Ks. Jana Balickiego do kościoła o godz. 10.30. W obecności misjonarza został odczytany akt przekazania relikwii świętego Bł. Ks. Jana Balickiego przez proboszcza Ks. Piotra Abrama w czasie trwających misji parafialnych. Akt przekazania relikwii został podarowany przez metropolitę przemyskiego Ks. Abp. Adama Szala na prośbę biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża i proboszcza tutejszej parafii Ks. Piotra Abrama.

Relikwie  Bł. Ks. Jana Balickiego po Mszy Świętej zostały umieszczone w nawie bocznej kościoła przed figurą Serca Pana Jezusa, których autentyczność została potwierdzona przez kościół. Przez relikwie będziemy mogli jeszcze mocniej poczuć obecność świętego Bł. Ks. Jana Balickiego i za Jego wstawiennictwem upraszać wiele szczególnych łask.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani Ewy Poręby  odtworzyli scenkę przybycia Bł. Ks. Jana Balickiego jako wikariusza do parafii Polna, w której przebywał 15 miesięcy. Usłyszeliśmy również historyczne i równie przejmujące słowa nagrania, które Ojciec Święty Jan Paweł II wypowiedział w czasie ostatniej VIII pielgrzymki apostolskiej do Polski w czasie uroczystości beatyfikacji 18 sierpnia 2002 roku na błoniach krakowskich, przedstawiając Bł. Ks. Jana Balickiego jako wzór cnót kapłańskich.

Po uroczystości wybrzmiał hymn uwielbienia i dziękczynienia za obecność Bł. Ks. Jana Balickiego w życiu naszej parafii i naszej szkoły wykonany przez absolwentkę szkoły Gabrielę Burkot.

Bł. ks. Jan Balicki wrócił do Polnej… po 128 latach (gosc.pl)

Print Friendly, PDF & Email