“Kosmiczna Przygoda” – Lekcja 4

Posted by

Dzieci Uczą Rodziców to druga edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego przy współpracy z innymi instytucjami edukacyjnymi. W akcji uczestniczą dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Raz w miesiącu w klasach przeprowadzana jest lekcja w oparciu o materiały edukacyjne przygotowane przez organizatorów akcji. W  1 tygodniu marca została przeprowadzona lekcja nr 4 pt. „ Kosmiczna Przygoda” . Dzieci oraz uczniowie na podstawie obejrzanej prezentacji  przypomnieli sobie wiedzę związaną z Wszechświatem – Kosmosem.   Dowiedzieli się: Co to jest Droga Mleczna? Jak wyglądają planety Układu Słonecznego? Poznali znanych kosmonautów oraz twórcę teorii  heliocentrycznej naszego rodaka Mikołaja Kopernika.
W trakcie trwania zajęć dzieci oraz uczniowie obejrzeli ruchomy model Układu Słonecznego,  ponumerowali w kartach pracy kolejność występowania planet, stworzyli własne Układy Słoneczne w formie prac plastycznych. W oddziale „0” dziewczynki zaśpiewały piosenkę o kosmosie poznaną w trakcie zajęć (blog szkolny).  Po zakończonym spotkaniu dzieci oraz uczniowie otrzymali kolorowanki, które zabrali do domu, aby porozmawiać z rodzicami na temat zdobytej wiedzy podczas zajęć.

Print Friendly, PDF & Email