Dzień Zdrowego Śniadania

Posted by

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do zabaw i nauki. To najlepszy start w nowy dzień.
Głównym założeniem przeprowadzonej akcji było zwiększenie świadomości dzieci w kwestii prawidłowego odżywiania.
Był to dzień szczególny. Tworzyliśmy niepowtarzalne, kolorowe kanapki i przekąski. Z wielkim zaangażowaniem dzieci wykonały swoje śniadanie i próbowały różnych produktów spożywczych. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Po śniadaniu przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne uświadamiające, jak ważne jest spożywanie zdrowych produktów. Podczas burzy mózgów wspólnie ustaliły, co należy robić, aby być zdrowym. Swobodne rozmowy pozwoliły na dostrzeżenie problemu ubóstwa w innych krajach.
Wspólne śniadanie i możliwość samodzielnego działania to prawdziwa frajda!

Print Friendly, PDF & Email