“Upiorne andrzejki”

Posted by

W tym tygodniu w ramach zajęć biblioteczno-świetlicowych uczniowie wzięli udział w zajęciach pt.: „Upiorne Andrzejki”. Podczas spotkań rozmawialiśmy na temat św. Andrzeja, który jest Patronem wsi Polna.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania historyjki z serii Już Czytam „Upiorne Andrzejki”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały losów Lilki i psotnego Adriana. Na podsumowanie książki, uczniowie uzupełnili krzyżówkę, która znajdowała się na końcu książki. Związana ona była z tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi. Kulminacyjnym punktem spotkania było wykonanie wróżb. Uczniowie z zainteresowaniem wykonywali czynności, aby sprawdzić, co ich czeka w przyszłości:

  • przechodzenie buta przez próg
  • losowanie z kubków: obrączki, pierścionka, różańca
  • losowanie imion

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia czego dowodem był radosny śmiech uczestników.

Print Friendly, PDF & Email