Mikołajkowa wycieczka klas I-III

Posted by

            6 grudnia 2021 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wyruszyli na mikołajkową wycieczkę do Nowego Sącza. Pierwszym przystankiem były zajęcia warsztatowe w Miasteczku Galicyjskim. Klasa pierwsza i druga udały się do Ratusza na zajęcia stolarsko-wikliniarskie, a klasa trzecia do budynku drukarni na zajęcia papiernicze. Po dwu godzinnych zajęciach powstały piękne wytwory różnych prac: ozdób bożonarodzeniowych, które zostały wykonane z naturalnych materiałów, które daje nam nasza Matka Ziemia.   

          Następnie pojechaliśmy na przedstawienie teatralne do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Przygasły światła i na scenie pojawili się artyści. Rozpoczęła się bajka pt. „Mała Syrenka”. Bajka była wspaniała. Piękna scenografia, aktorzy w barwnych i ciekawych strojach. Uczniowie z uwagą śledzili wartki przebieg akcji. Aktorzy kilka razy wychodzili do uczniów, gdyż oklaskom nie było końca. Po przedstawieniu pojawił się nieoczekiwany gość-Święty Mikołaj, który osobiście każdemu wręczył podarunek.

          Przedstawienie dostarczyło naszym uczniom wielu wspaniałych wrażeń i pozytywnych emocji. Dzięki tej wycieczce, uczniowie mieli okazję przebywać przez chwilę w świecie sztuki, poznać wystrój prawdziwego teatru, oglądać przedstawienie w wykonaniu aktorów, poznać zasady kulturalnego zachowania w teatrze jak również dzielić się wrażeniami na temat obejrzanego przedstawienia.

           Wycieczka była udana i pozwoliła zrealizować zamierzone cele. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz blogu szkolnego.

Print Friendly, PDF & Email