ROZBUDOWA SZKOŁY

Wiele lat oczekiwań i jak widać, marzenia się spełniają! Będą super warunki dla dzieci i młodzieży Polnej! No i oczywiście upragniona sala gimnastyczna.

Pomimo szalejącego “koronawirusa” oraz czasowego zawieszenia pracy przedszkoli i szkół  Wójt Gminy Grybów Pan Jacek Migacz w dniu 27 kwietnia 2020 r. podpisał umowę z Panem Piotrem Główczykiem prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Piotr Główczyk na realizację zadania pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Polnej ”.

W ramach umowy zostanie  rozbudowana Nasza Szkoła o  część dydaktyczną wraz z salą gimnastyczną z zapleczem szatniowo-sanitarnym z instalacjami.
Termin wykonania zadania: 30.11.2021 r. Kwota umowy: 2 680 000,00 zł brutto.

W poniedziałek 27.04.2020r. firma rozpoczęła prace przygotowujące plac budowy. Mija miesiąc odkąd firma wkroczyła na teren budowy i rozpoczęła prace. Rozebrano budynek gospodarczy i wyrównano teren. Z dnia na dzień widać duży postęp – szkolne mury w Polnej ostro pną się w górę! Na placu budowy postawiono dźwig, pracownicy zbroją teren i wykonują prace ziemne. Stopniowo zalewane są fundamenty.

FOTOGALERIA – POSTĘP PRAC

25.06.2020

Częstym gościem na placu rozbudowy Naszej szkoły jest Wójt Gminy Grybów – Jacek Migacz i Eugeniusz Michalik – Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych. Panowie na bieżąco monitorują postęp prac. Przy niezbyt sprzyjającej pogodzie realizacja inwestycji przebiega dynamicznie i wygląda imponująco!
FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY

20.08.2020r

Bez przeszkód przebiegają prace przy rozbudowie Szkoły w Polnej. Nowy obiekt nabrał już z zewnątrz niemal finalnego kształtu. Prace na murach są mocno zaawansowane, murowane są fajermury, trwają przygotowania do zalania stropu górnego piętra, a w następstwie założenie konstrukcji dachu.

FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY – sierpień 2020

W dniu 16.09.2020 r. zostały odebrane pierwsze roboty budowlane związane z realizacją inwestycji pn. “Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Polnej o część dydaktyczną wraz z salą gimnastyczną”. W I etapie zostały wykonane i odebrane roboty budowlane związane z pracami ziemnymi, robotami fundamentowymi oraz robotami murowymi i konstrukcją. Wartość odebranych robót budowlanych: 771 355,69 zł.

FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY – wrzesień 2020

02.12.2020 Prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Polnej realizowane są zgodnie z harmonogramem. Sądząc po zaawansowaniu prac, można pokusić się o bardzo pozytywne spojrzenie w przyszłość tej inwestycji. Powstała „przełączka”, która scala oba budynki, zostały zamontowane okna. Do obiektu doprowadzono już zasilanie energetyczne, również wewnątrz obiektu rozprowadzana została instalacja elektryczna, trwają prace tynkarskie. Z myślą o połączeniu budynków starej i nowej części szkoły została zmodernizowana kotłownia w której zamontowano 2 nowe piece i podgrzewacz wody.

FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY – grudzień 2020