Ciekawe zawody – spotkanie z Kapitanem Żeglugi Wielkiej!

Posted by

       W nasze szkolne mury zawitał niecodzienny gość – Kapitan Żeglugi Wielkiej Pan Paweł Migacz. W czasie spotkania uczniowie szkoły z wielkim zaciekawieniem słuchali niezwykłych opowieści Kapitana o podróżach po morzach i oceanach pełnych przygód, o spotkaniu ze statkiem pirackim, o rozładunkach… Marynarz wraz ze swoją załogą odwiedził wiele ciekawych zakątków Świata. Uczniowie poznali wiele rodzajów statków np.: pasażerski, kontenerowiec, masowiec, gazowiec, samochodowiec itd., niektóre
z nich osiągają nawet 458 m i ważą około 70 000 ton! Długość poszczególnych rejsów wahał się od 5 – 6 miesięcy. Pan Kapitan przygotował ciekawe zdjęcia i filmiki z różnych wypraw morskich, jak powstają nowe statki i ich wodowanie. Uczniowie zobaczyliśmy jakie zwierzęta występują w morzach i oceanach. Dowiedzieli się, jak wygląda trudna, odpowiedzialna praca marynarza, nauczyli się wiązać i rozwiązać węzeł marynarski oraz przeprowadzili ciekawe doświadczenie przygotowane przez marynarza. Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami do Kapitana, dzięki którym uczniowie poznali tajniki zawodu, pogłębili wiedzę na temat żeglugi morskiej i wzbogacili słownictwo o nowe pojęcia związane z zawodem marynarza. Spotkanie przygotowała Pani Monika Grybel.

Marynarzom życzy się: „Aby wiatry były pomyślne i nie zabrakło wody pod kilem”. Ahoj!

FOTOGALERIA