Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Dzień Książki 23.042024

Bal karnawałowy 06.02.2024 r.

Bal karnawałowy dla zerówki oraz klas I-III okazał się niezapomnianym wydarzeniem, pełnym radości i kolorów. Przebrane dzieci w różnorodne kostiumy wypełniły salę śmiechem i radosnym wrzaskiem. W tę magiczną atmosferę wprowadzał nas utalentowane animatorki „ZWARIOWANI”, które nie tylko prowadziły, ale również zarażały wszystkich swoją energią.

Rozpoczęliśmy dzień od tradycyjnego przeciągania liny, gdzie maluchy ze wszystkich klas ścigały się w radosnej rywalizacji. Kolorowe kostiumy dodawały temu wydarzeniu jeszcze większego uroku, sprawiając, że śmiałkowie z zerówki, klasy I, II i III czuli się jak prawdziwi bohaterowie karnawałowego święta. Animatorzy zaskoczyli nas różnorodnymi grami i zabawami, takimi jak kształty czy pozycje nieruchome, które nie tylko bawiły, ale również rozwijały zdolności dzieci. Wszystkie te aktywności przyczyniły się do integracji małych uczestników, tworząc przy tym przyjazną atmosferę pełną uśmiechów.

Nie zabrakło również niespodzianki w postaci misia, który stał się prawdziwym skarbem dla jednego z maluchów. To magiczne zwierzątko sprawiło wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci, które miały szczęście je zdobyć.

Na koniec balu wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani słodkim poczęstunkiem, który był wisienką na torcie tego niezapomnianego dnia. Słodycze zniknęły w mgnieniu oka, podobnie jak reszta balowej magii, pozostawiając wspomnienia, które będą towarzyszyć nam przez długi czas. Bal karnawałowy dla zerówki oraz klas I-III okazał się nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą okazją do budowania wspólnoty i wspólnego świętowania dziecięcej radości.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia  w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,magiczny świat Świętego Mikołaja”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak mali pomocnicy  Mikołaja, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były – na  czerwono ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość oraz niecierpliwość  w oczekiwaniu  na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja!

Wszystkie dzieci dziś czekają

Na Świętego Mikołaja

I przez okna wyglądają

Jego sań, w przeróżnych krajach

Święty Mikołaj już jest za drzwiami

Wejdź, miły gościu, pięknie witamy!

Wreszcie przyjechał… PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Przyprowadzony przez Elfy, dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka i śmiechu „ HO,HO,HO” z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. Każde dziecko złożyło obietnicę, że przez kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Po złożonej przysiędze Święty Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami  a dzieci z każdej   grupy podziękowały  wierszem i piosenka za piękne prezenty. Niezwykły gość pozostawił jeszcze jeden prezent-  film, który można znaleźć na dysku przedszkola.   

Życzymy Ci wszyscy

Dużo zdrowia, siły,

Z za rok przyjeżdżaj

Bardzo Cię prosimy!

DZIĘKUJEMY!

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!   

Andrzejki 28.11.2023 r.

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z Andrzejkami. Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. To był dzień radosnych zabaw i wróżb w grupie przedszkolnej. Z wielką radością tańczyły w strojach andrzejkowych, odkrywały magiczny stragan z eliksirami piękności, młodości, dobrej pogody itp., wykonały czarodziejski kapelusz, a także wróżyły za pomocą gwiazd i magicznych cyfr. W magicznej sali, która przeniosła dzieci w zaczarowany świat magii i wróżb, pozostanie na długo w ich pamięci. Andrzejkowe zabawy dostarczyły dużo niezwykłych przeżyć i emocji.

Dzień Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.
I właśnie we czwartek 23 listopada Przedszkolaki świętowały wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje misie i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych  i zgadywankach. Wykonywały również  różne prace plastyczne. Odbyła się też sesja zdjęciowa ze swoim Misiem. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Dzień Chłopaka 30.09.2023 r.

Dzień Przedszkolaka 20.09.2023 r.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20.09. w środa kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAZ ŻYCIA PRZEDSZKOLA!

Zakończenie Roku Przedszkolnego 2022/23

Zapraszamy również na główną stronę szkoły, gdzie znajdą Państwo relację z tego niezwykłego dnia KLIK

Dzień Mamy 26.05.2023 r.

Zapraszamy na główną stronę internetową naszej szkoły, gdzie można zobaczyć całą relację z okazji Dnia Mamy. KLIK

Dzień Wody 22.03.2023 r.

Pierwszy Dzień Wiosny oraz Skarpetki Nie Do Pary 21.03.2023r.

Dzień Kobiet 08.03.2023 r.

Dzień Dinozaura 26.02.2023 r.

Tłusty Czwartek 16.02.2023 r.

Bal Karnawałowy

Walentynki 14.02.2023 r.

Dzień Babci i Dziadka 26.01.2023 r.

Wizyta Świętego Mikołaja 06.12.2022

Dzień Górnika

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2022 r.

25 listopada przedszkolaki w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane na brązowo. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosence „Stary niedźwiedź”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz fotobudka pod hasłem: Zgadnij kto jest misiem?

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Planetarium: „Powrót na księżyc” 03.10.2022r.

Dzień chłopaka 30.09.2022r.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w naszej grupie dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu wiele wspólnych zabaw.

Dzień jabłka 28.09.2022r.

Jesienią, jesienią Sady się rumienią;

 jabłuszka pomiędzy zielenią.

Pójdę ja się, pójdę, Pokłonić jabłoni,

Może mi jabłuszko W czapeczkę uroni.

Wycieczka do Gorlic 27.04.2022r.

Dzień Ziemi 22.04.2022r.

Wielkanoc 13.04.2022 r.

Mówi zając do baranka,
jaka piękna ta pisanka,
wtem z jajeczka wyszła kurka,
nastroszyła swoje piórka,
teraz biega, głośno krzyczy,
że wesołych świąt życzy!

Dzień Kobiet. 08.03.2022 r.

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 


                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek – 
                  To jest od chłopców upominek”

                                                                                                  Zbigniew Jeżyna

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i pani. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Małe Kobietki losowały swoje emblematy ze śmiesznymi opisami. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech…


Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

Coraz bliżej święta…

Widok za oknem sprzyja aurze Bożonarodzeniowej jednak klasa 0 doskonale wie, że już niedługo będziemy świętować Wielkanoc. Z związku z tym, wychowawczyni zerówki wraz z bibliotekarzem szkolnym przeprowadzili lekcję języka angielskiego na temat świąt Wielkiej Nocy. Podczas nauki wykorzystana została tablica interaktywna, która była motywującym elementem podczas nauki. Dzięki przygotowanej prezentacji uczniowie mieli szansę zapoznać się ze świątecznym słownictwem. Pilni uczniowie utrwalali wyrazy dzięki grom interaktywnym, w których bardzo chętnie uczestniczyli. Podczas lekcji uczniowie szukali kolorowych pisanek, odgadywali hasła a także grali w gry pamięciowe. Chcąc rozbudzić w nas świąteczny nastrój już dziś życzą z nauczycielami wszystkim HAPPY EASTER!

[ngg src=”galleries” ids=”126″ display=”basic_slideshow”]

DZIEŃ DINOZAURA 26.02.2021 rok

W tym tygodniu poznawaliśmy historię dinozaurów – dowiedzieliśmy się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Wykonywaliśmy makietę prahistorycznego lasu, „robiliśmy” skamieliny.  Dzieci wykonały szkielet Stegozaura. Ostatniego dnia nasza sala zamieniła się w salę pełną niespodzianek o dinozaurach. Przedszkolaki zamieniły się w swoje ulubione dinozaury, składały przestrzenne dinozaury i podążały śladami prehistorycznych stworzeń. Próbowaliśmy trafić obręczą w róg triceratopsa, dzieliliśmy plansze z dinozaurami na mięsożerne i roślinożerne, przeprowadzaliśmy wykopaliska,  wykonaliśmy erupcję wulkanu, mogliśmy posłuchać prehistorycznych dźwięków jak i obejrzeć krótką animację o dinozaurach. Na koniec każde dziecko mogło ,,podążać śladami  dinozaura” w okularach 3D i zobaczyć prawdziwy świat prehistoryczny na żywo.  To był wspaniały tydzień pełen wrażeń i emocji!

[ngg src=”galleries” ids=”121″ display=”basic_slideshow”]

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

W dniu 25.11.2020r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów: Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek. Bawiły się m. in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Misie szare”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach. Wykonywały prace plastyczne m.in. kodowanie z misiem, misiowe maski. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, na zakończenie każde dziecko miało wykonane zdjęcie pamiątkowe w roli Misia.

FOTOGALERIA

Przedszkolaki pamiętają!

.

Przedszkolaki młodsze i starsze włączyły się w tym roku w akcję zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta. ze względu na obostrzenia związane z epidemią obchody tej akcji zamknięte zostały w obrębie szkoły. Z tej okazji obie grupy wzięły udział w pogadance na temat zmarłych, którzy wpłynęli na historię naszej szkoły oraz  wykonały pracę plastyczną – znicze, którymi ozdobiły gazetkę tematyczną

FOTOGALERIA

12 Października 2020 – Światowy Dzień Drzewa

Witamy dzieci w pięknym lesie –
Już nowinę echo niesie,
że Dzień Drzewa dzisiaj mamy,
więc świętować zaczynamy!

W poniedziałek obchodziliśmy  w naszym przedszkolu Światowy Dzień Drzewa. Do obchodów tego święta przygotowaliśmy się bardzo starannie. Przedszkolaki ubrane w kolorach drzew, a zwłaszcza na zielono (bo wszak ten kolor kojarzy się z silnym i zdrowym drzewem) przypomniały sobie co zawdzięczamy drzewom, dlaczego są nam niezbędne do życia i jakie dary od nich otrzymujemy. Nie zabrakło też wesołych konkurencji: za pomocą zmysłu dotyku musiały rozpoznać owoce drzew (np. orzechy, kasztany, żołędzie itp.) lub rozwiązać zagadki przyrodnicze. Dzieci wiedzą: co otrzymujemy z drzewa?, dla jakich stworzeń drzewa są domem i jak ważne są one dla każdego z nas, poznały budowę drzewa. Wiedzą także o konieczności ich ochrony. Efektem tych działań edukacyjnych było wykonanie przez każdą grupę Drzewa w dowolnej technice. Również dzieci wykonały z papieru kolorowego korony drzew na głowy, przyozdobiły kolorowymi liśćmi i ozdabiały słoiczki z darami jesieni do kącika przyrodniczego. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w sali i korytarzu przedszkola.

FOTOGALERIA

W ostatnim czasie w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zwierząt
– święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Miało to na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt, naśladowały ich odgłosy i ruchy oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, poznały wiele zwierząt domowych, dzikich, rozwiązywały zagadki  odrysowywały wylosowane przez siebie zwierzę i je kolorowały oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Przyniesione przez dzieci z oddziałów przedszkolnych sucha karma, przekąski, puszki dla psów i kotów, zostały przeznaczone do najbliższego schroniska w Nowym Sączu

FOTOGALERIA

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ  JABŁKA  ŚWIĘTUJEMY!

We czwartek 24 września 2020 r.w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Świętowały Dzień Jabłka. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły ze sobą pachnące jabłka, a w ubiorze dzieci dominował kolor czerwony. Jednym z celów tego święta było zachęcanie przedszkolaków do spożywania owoców, a w szczególności  jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu  jego walorów zdrowotnych i odżywczych. Były również okazje do wykonania przez uczniów „koron jabłkowych” oraz zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek , porównywanie wielkości.
Nie zabrakło także degustacji. Dzieci poznawały ten owoc różnymi zmysłami (wzrok, dotyk, węch i smak) z niewielką pomocą pań przygotowały owocową ucztę. Samodzielnie pokroiły jabłuszko, zrobiły surówkę z jabłka z dodatkiem marchewki, sałatkę z jabłkiem i różnymi owocami, a do tego pyszny soczek jabłkowo marchewkowy. Było pysznie i kolorowo!

FOTOGALERIA

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

20 września  – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż  w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowały w poniedziałek już od rana. Zaczęło się od  serdecznych życzeń, które pani wychowawca skierowała do wszystkich przedszkolaków.  Następnie odbyło się wiele atrakcji i niespodzianek, wesołej zabawy i radości z bycia przedszkolakiem. Każde dziecko otrzymało medal wesołego przedszkolaka i dyplom za udział w tym dniu. Wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

FOTOGALERIA

Światowy Dzień Dinozaura

26  lutego przypada  – Światowy Dzień  Dinozaura. Cały dzień rozmawialiśmy
o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci do przedszkola dinozaury – zabawki, książeczki, albumy, plansze. Dzieci wykonały dużo różnorodnych prac plastyczno – technicznych tj., wykonanie maski dinozaura, wypełnianie i malowanie farbami dinozaurów, układanki dinozaurów, lepienie z plasteliny dinozaurów oraz składanie z części dinozaurów. Nie zabrakło zabaw ruchowych
i zadań związanych z tematem przewodnim. Omawianie prac na zorganizowanej wystawie sprawiło dzieciom wiele przyjemności i przyniosło dużo satysfakcji z wykonanych własnoręcznie dzieł. Z pewnością podobne zajęcia będą jeszcze powtarzane, bo nie tylko dzieciom, ale i nauczyciele chętnie zaglądają w tajemniczy i nieodkryty do końca prehistoryczny świat fauny i flory.

FOTOGALERIA

Światowy Dzień Kota w przedszkolu

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Kto? Oczywiście koty. W poniedziałek, 17 lutego dzieci przedszkolne obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
       Wszystkie dzieci przebrane i wymalowane w piękne kotki, rozpoczęły wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów tych z bajek, dzikich i prawdziwych nadając im imiona, opowiadały co potrzebuje i co je kot, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Również dzieci wykonały prace plastyczną i pokolorowały farbami swojego kotka.
Na zakończenie tak miłego dnia dużo radości sprawiła dzieciom zabawa np. szukanie celowo ukrytej maskotki kota o imieniu Ruda.

FOTOGALERIA

14 Luty – Walentynki dla chłopaka i dziewczynki!

      Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinały papierowe serca i wyklejały bibułą, wykonując piękne sercowe laurki. Zanim rozpoczęły się wesołe zabawy, rozmowy na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Również odwiedziła nas Poczta Walentynowa, to był miły akcent, który wywołał u wszystkich serdeczny uśmiech na twarzy. Na koniec zorganizowaliśmy wiele wspólnych zabaw integracyjnych ze starszą grupa np. „Misie szare”; „Nie chcę cię”.

FOTOGALERIA

       Dzień Walentynkowy w przedszkolu na pewno można zaliczyć do udanego!

„Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki” – Teatr Lalek Kukiełkowych


W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. odwiedził nas Teatr Lalek Kukiełkowych z Ptaszkowej, który przygotował dla przedszkolaków bajkę pt.: „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”. Historia opowiada o Szewczyku Dratewce, który pomagał kaczkom, mrówkom, pszczołom, a gdy on się znalazł w trudnej i bezradnej sytuacji te zwierzęta pomogły mu i tak uratowali księżniczkę uwięzioną w wieży zamku przez brzydką Baba Jagę. Przedstawienie bardzo podobały się dzieciom, o czym świadczyły emocjonalne reakcje
w czasie ich trwania. Po zakończonym spektaklu dzieci miały możliwość obejrzenia profesjonalnych kukiełek oraz otrzymały kolorowankę do pokolorowania.

FOTOGALERIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu królował Pluszowy Miś. Dzieci, tradycyjnie, przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.
           Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, przedszkolaki za przedstawienie swoich ulubionych misiów otrzymali medal Pluszowego Misia. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach: „Jadą, jadą misie”; „Misie szare” oraz „Pluszowy Miś”. Maluchy poznały historię misiowego święta, wspólnie odgadywały misiowe  zagadki, wykonali pracę plastyczną – pokoloruj misia. Były zabawy ruchowe i gimnastyka z misiami oraz integracja ze starszakami wspólne zabawy i oglądanie bajki o „Misiu Koralgolu”. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego misiowego święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.

FOTOGALERIA

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W ramach współpracy naszego przedszkola z biblioteką szkolną, której opiekunem jest Pani Katarzyna Gryzło-Kmak, codziennie na dużej przerwie odwiedzają nas uczniowie ze starszych klas. Wizyta ta odbyła się w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” realizowanej w naszym przedszkolu w ramach kampanii ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” .
          Celem akcji jest nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z przedszkolakami. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchają czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści wierszyków oraz bajek. Nie da się ukryć, że rówieśnikom z klas starszych również podoba się czytanie młodszym dzieciom, poznanie nowych doświadczeń i wczucie się w rolę podczas czytania.
          Starszym uczniom serdecznie dziękujemy i czekamy w każdy dzień na spotkanie z Wami.

FOTOGALERIA

DZIEŃ DYNI!

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” .
W grupie młodszych przedszkolaków  takie święto obchodziliśmy w środę 30 października,
w tedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Z samego ranka zabraliśmy się za przygotowanie własnoręcznych czapek dyniowych, które wprowadziły nas w ciąg dalszych zajęć. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, ciasto, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz wykonanie pracy plastycznej, pokoloruj dynię.

Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i zapach. Później przystąpiliśmy do tworzenia dyniowych postaci. Wszyscy biliśmy zachwyceni końcowym efektem, a w szczególności gdy włożyliśmy zapaloną świeczkę do środka dyni. Na zakończenie święta Dyni, Pani Monika wręczyła każdemu przedszkolakowi wykonany medal „Dzień Dyni”. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy!

FOTOGALERIA

Dzień Teatru

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Teatr, to przede wszystkim wspomaganie kompetencji językowych dziecka.

27 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Teatru. Tego dnia, starsza i młodsza grupa przedszkolaków dowiedziała się jak należy zachować się w teatrze. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych. Były aktorami i wcielały się w różne postacie. Uczestniczyły  w teatrzyku kukiełkowym pt. „Czerwony Kapturek”, bawiły się w teatrzyk cieni, oraz odgrywały różne scenki z wykorzystaniem kukiełek. Podczas zajęć plastycznych wykonały pracę przedstawiającą scenkę teatralną. Wszyscy świetnie się bawili.

FOTOGALERIA

DINO ZABAWY! czyli wesoło obchodzimy Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu.

 Luty jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego, zatem jest to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Przedszkolacy malowali  dinozaury, oglądali  encyklopedię, albumy o tych wymarłych zwierzętach. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Następnie  wykonywały  zadania z różnych dziedzin, rozwiązywali zagadki, oraz malowały różnymi technikami prace  przedstawiające dinozaury. Wspaniałą przygodę integrującą obydwie grupy zakończyły wspólne zabawy ruchowo- muzyczne , piosenki i tańce. Na koniec z rolek papierowych dzieci wykonały szkielet dinozaura. Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Dinozaura obchodzonym w naszym przedszkolu.

FOTOGALERIA

Walentynki w przedszkolu

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI . Młodsze i starsze przedszkolaki w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. Podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie, podczas licznych konkursów i zabaw. Odbył się quiz walentynkowy, rywalizacja międzygrupowa, która z nich najdłużej będzie odbijać balon, dzieci ozdabiały serduszkowe balony, tworzyły serduszkowego stworka, wyklejały czerwone serca, a także walentynkowe drzewko szczęścia. Na zakończenie wspólnej zabawy każdy przedszkolak otrzymał lizaka w kształcie serduszka.

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email