KRONIKA SZKOŁY

ROZBUDOWA SZKOŁY 2021-2022

Wiele lat oczekiwań i jak widać, marzenia się spełniają! Będą super warunki dla dzieci i młodzieży Polnej! No i oczywiście upragniona sala gimnastyczna.

Pomimo szalejącego „koronawirusa” oraz czasowego zawieszenia pracy przedszkoli i szkół  Wójt Gminy Grybów Pan Jacek Migacz w dniu 27 kwietnia 2020 r. podpisał umowę z Panem Piotrem Główczykiem prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Piotr Główczyk na realizację zadania pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Polnej ”.

W ramach umowy zostanie  rozbudowana Nasza Szkoła o  część dydaktyczną wraz z salą gimnastyczną z zapleczem szatniowo-sanitarnym z instalacjami.
Termin wykonania zadania: 30.11.2021 r. Kwota umowy: 2 680 000,00 zł brutto.
W poniedziałek 27.04.2020r. firma rozpoczęła prace przygotowujące plac budowy. Mija miesiąc odkąd firma wkroczyła na teren budowy i rozpoczęła prace. Rozebrano budynek gospodarczy i wyrównano teren. Z dnia na dzień widać duży postęp – szkolne mury w Polnej ostro pną się w górę! Na placu budowy postawiono dźwig, pracownicy zbroją teren i wykonują prace ziemne. Stopniowo zalewane są fundamenty.
FOTOGALERIA – POSTĘP PRAC

Częstym gościem na placu rozbudowy Naszej szkoły jest Wójt Gminy Grybów – Jacek Migacz i Eugeniusz Michalik – Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych. Panowie na bieżąco monitorują postęp prac. Przy niezbyt sprzyjającej pogodzie realizacja inwestycji przebiega dynamicznie i wygląda imponująco!

FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1.jpg

20.08.2020rBez przeszkód przebiegają prace przy rozbudowie Szkoły w Polnej. Nowy obiekt nabrał już z zewnątrz niemal finalnego kształtu. Prace na murach są mocno zaawansowane, murowane są fajermury, trwają przygotowania do zalania stropu górnego piętra, a w następstwie założenie konstrukcji dachu.
FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY – sierpień 2020

W dniu 16.09.2020 r. zostały odebrane pierwsze roboty budowlane związane z realizacją inwestycji pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Polnej o część dydaktyczną wraz z salą gimnastyczną”. W I etapie zostały wykonane i odebrane roboty budowlane związane z pracami ziemnymi, robotami fundamentowymi oraz robotami murowymi i konstrukcją. Wartość odebranych robót budowlanych: 771 355,69 zł.

FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY – wrzesień 2020

02.12.2020 Prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Polnej realizowane są zgodnie z harmonogramem. Sądząc po zaawansowaniu prac, można pokusić się o bardzo pozytywne spojrzenie w przyszłość tej inwestycji. Powstała „przełączka”, która scala oba budynki, zostały zamontowane okna. Do obiektu doprowadzono już zasilanie energetyczne, również wewnątrz obiektu rozprowadzana została instalacja elektryczna, trwają prace tynkarskie. Z myślą o połączeniu budynków starej i nowej części szkoły została zmodernizowana kotłownia w której zamontowano 2 nowe piece i podgrzewacz wody.

FOTOGALERIA – ROZBUDOWA SZKOŁY – grudzień 2020

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Polna-a.jpg

Dzień 21 października 2021 r. z pewnością zapisze się w historii naszej szkoły jak również całej społeczności wsi Polna. Po wielu latach starań i ciężkiej pracy  doczekaliśmy się dnia, w którym nastąpiło uroczyste otwarcie rozbudowanej części Szkoły Podstawowej w Polnej. W jej skład wchodzą m.in. trzy sale lekcyjne, szatnie a przede wszystkim nowa hala gimnastyczna. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył Ks. Prałat Bolesław Bukowiec. Następnie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy uczestniczyli w poświęceniu i oficjalnym otwarciu nowego skrzydła. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili gospodarz obiektu Wójt Gminy Grybów Pan Jacek Migacz, Posłanka na Sejm RP Pani Urszula Nowogórska, Posłowie  na Sejm RP Pan Patryk Wicher i Wiesław Janczyk, Wicestarosta Nowosądecki Pan Antoni Koszyk oraz Radni i Sołtysi Gminy Grybów. Wśród gości znaleźli się również dyrektorzy szkół gminy Grybów oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni Goście wraz Panią dyrektor, Przewodniczącą Rady Rodziców, Przewodniczącym Samorządu. Uczniowie naszej szkoły uświetnili ten wyjątkowy i ważny dla nich dzień prezentując program artystyczny przygotowany na kanwie ,,Tajemniczego ogrodu” w myśl hasła przewodniego ,,Podążaj za marzeniami , one znają drogę…” w którym oprócz podziwu za nowe miejsce umożliwiające ich rozwój, towarzyszyła im wdzięczność okazana poprzez tańce, ruch i okrzyki. Niech radość otwarcia rozbudowanej części szkoły będzie dla nich i kolejnych pokoleń inspiracją, aby podążać za swoimi marzeniami.

[ngg src=”galleries” ids=”307″ display=”basic_slideshow”]

ROK SZKOLNY 2014/2015 – JUBILEUSZ 120-LECIA POWSTANIA SZKOŁY

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU – 2008 r.

23 PAŹDZIERNIKA 1966 r. UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA SZKOŁY

05 KWIETNIA 1965 r. ROZBUDOWA SZKOŁY

Z KRONIKI SZKOLNEJ

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂
Print Friendly, PDF & Email