„Jest taki dzień…”

Posted by

Grudzień to okres, który  sprzyja organizacji różnych imprez o tematyce świątecznej. Z tej okazji 19 grudnia 2019 r., na sali gimnastycznej wychowankowie świetlicy pod kierunkiem p. Ewy Poręby oraz Marcina Kulki i wychowawczyni klasy 2 przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia pt „Jest taki dzień…”

Inscenizacja miała na celu przypomnienie starodawnych zwyczajów, historii choinki i  tradycji związanych z wigilią oraz kolędowaniem. Młodzi aktorzy recytowali wiersze oraz wcielali się w role swoich bohaterów z  poszczególnych scen. Grę uczniów uzupełniała świąteczna dekoracja: miasto uśpione zimowym snem oraz okno pewnego domu rozświetlone gwiazdą betlejemską. Całość dopełnił taniec „Zimowych śnieżynek” oraz wspólna nauka pastorałki pt. „Życzenie”. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała dyrektor szkoły p. Dorota Wiatr, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne pamiętając że, …
Wigilia to nie jest czas,
gdy jest prezentów moc
Wigilia to nie jest czas,
gdy potraw sto na stole
Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
Gdy siedzimy wszyscy w kole,
i MAMY bliskich przy stole

Już z niecierpliwością czekamy na kolejne bożonarodzeniowe przedstawienie.

FOTOGALERIA