„Pomocne serce” – druga lekcja w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”

Posted by

19 grudnia w oddziałach przedszkolnych i klasach I- III została przeprowadzona druga lekcja w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Centrum Rozwoju Lokalnego pt. „Dzieci uczą rodziców”. Tematem drugiej lekcji było „Pomocne serce”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się z prezentacji czym jest pomaganie i dlaczego warto pomagać innym. Zrozumieli jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi. Poznali czym jest magia świąt Bożego Narodzenia. W oddziałach przedszkolnych dzieci zrobiły laurki z sercami  oraz wspólny plakat z symbolem serca, w grupach uczniowie tworzyli plakaty nt. w czym mogą pomagać rodzicom, przyjaciołom i innym ludziom od najmłodszych lat? – rysując, dopasowując obrazki, przyklejając. Na zakończenie zajęć dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III z wielkim zaangażowaniem pokolorowali obrazek zgodny z tematyką lekcji. Swoje prace zabrali do domu, aby pokazać rodzicom i zainicjować rozmowę  zgodną z tematem zajęć. Uczniowie klas I-III otrzymali  słodkie podarki: „Piernikowe serca” nawiązujące do lekcji z życzeniami świątecznymi. 

                                                                                          FOTOGALERIA