“Dziecię nam się narodziło” – spotkanie świąteczno – noworoczne z mieszkańcami Polnej

Posted by

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen radości i miłości bliźniego. W związku z tym 12 stycznia 2020 r. w Kościele pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła w Polnej odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe  przygotowane przez uczniów klas  V-VIII pod przewodnictwem katechety Pana Michała Potoka i Pani Moniki Krzeszowskiej dla Rodziców oraz  całej społeczności wsi Polna. Sceny mówiące o wydarzeniach towarzyszących przyjściu na świat Syna Bożego przeplatane były pastorałkami i kolędami śpiewanymi przez chór szkolny oraz licznie zebranymi gośćmi. Gra aktorów, oprawa muzyczna Jasełek połączona z grą uczniów na instrumentach muzycznych (trąbce, gitarze i akordeonie) oraz gra świateł obsługiwanych przez uczniów kl. VIII wprowadziły wszystkich uczestników na nowo w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie ciepłe słowa podziękowania za trud przygotowania jasełek skierowała Pani Dyrektor Dorota Wiatr  oraz ks. Proboszcz Władysław Szczerba. Dziękujemy wszystkim aktorom za ubogacenie tego świątecznego czasu jasełkami, rodzicom za wszelką pomoc i mieszkańcom za wspólne spędzony czas. Dochód ze spotkania – 1250 zł zostanie przeznaczony na organizację wycieczek szkolnych uczniów.

FOTOGALERIA