OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA – DZIECI UCZĄ RODZICÓW LEKCJA TRZECIA – BEZPIECZNE FERIE

Posted by

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy.  W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Centrum Rozwoju Lokalnego 23 stycznia 2020r. została przeprowadzona trzecia lekcja pt „ Bezpieczne ferie” w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I-III. Podczas pogadanki,       z prezentacji, gazetek klasowych przedszkolaki i uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas na dworze podczas zimowych zabaw oraz na co zwracać szczególną uwagę bawiąc się w domu oraz korzystając z Internetu. Dzieci zapoznały się, a uczniowie przypomnieli sobie również o podstawowych  dziewięciu zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowych wakacji takich jak „Dziewiątka bezpieczeństwa”:

  1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy!
  2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
  3. Zawsze informuj rodziców, opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
  4. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku.
  5. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieka dorosłych, opiekunów!
  6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku- tam jest bezpiecznie!
  7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
  8. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
  9. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

  Ponadto wychowawcy informowali, przestrzegali, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udział w kuligach i innych zimowych zabawach organizowanych za pojazdami mechanicznymi. Uczestnicy pogadanek chętnie dzielili się  swoimi spostrzeżeniami i  opowiadali o swoich dotychczasowych doświadczeniach. Pracowali w grupach oraz indywidualnie na koniec zajęć z wielkim zapałem pokolorowali przygotowaną kolorowankę, którą zabrali do domu, aby zainicjować rozmowę z rodzicami zgodną z tematem zajęć.

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email