Klasa II z wizytą u weterynarza

Posted by

19 lutego klasa II wybrała się na wycieczkę do Lecznicy Weterynaryjnej „ Soczek” w Grybowie w ramach innowacji pt. „ Lekturki spod chmurki” – realizacji zadań z II modułu. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta są żywymi istotami, które również chorują, wymagają leczenia i opieki.

Podczas spotkania lekarz weterynarii opowiedział uczniom o swojej pracy, w jaki sposób stawia diagnozę, jak leczy swoich pacjentów. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli gabinety, w których na co dzień pomaga się zwierzętom. Pani weterynarz szczegółowo omawiała i pokazywała sprzęt medyczny, który jest niezbędny w przychodni, m.in.: mikroskop, aparat do USG, RTG, wagę oraz strzykawki. Podczas spotkania dzieci uzyskały wiele cennych informacji dotyczących opieki nad zwierzętami oraz ich prawidłowego żywienia i wagi. Drugoklasiści brali aktywny udział w spotkaniu, opowiadali o zwierzętach, brali udział w operacji maskotki kotka, który połknął pieniążek. Pani weterynarz pokazała po kolei uczniom etapy zabiegu (znieczulenie kotka, podpięcie kroplówki, przecięcie skalpelem brzuszka zwierzątka, wyciągniecie pieniążka, szycie rany igłą oraz rozpuszczalną nicią, wybudzenie pacjenta). Ponadto uczniowie obejrzeli pod mikroskopem włosy pieska, ślinę, gazę oraz karmę żółwia. Obserwowali w czasie USG bicie serduszka pieska, który wabił się Inka. Poznali zwierzątka mieszkające w weterynarii, które można zaadoptować oraz zakupić m.in. rybki, szynszyle, papugi, chomiki.

  Uczniowie i wychowawca wraz z Panią Dyrektor dziękują Pani wet. Wioletcie Soczek oraz   Januszowi Soczek chirurgowi weterynarii, za niezwykle pouczającą i niecodzienną lekcję oraz poświęcony czas. 

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email