Lekcja 4 – “Dzieci uczą rodziców”

Posted by

W ostatnim tygodniu lutego  w oddziałach przedszkolnych i klasach I – III została przeprowadzona czwarta lekcja w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się z prezentacji: Czym jest ekologia?, Jak dbać o środowisko?, Jak segregować odpady? oraz Co to jest smog?. Lekcja „Młody ekolog” była dla dzieci fascynującą podróżą do świata ekologii. Uczniowie przypomnieli sobie kolory pojemników na odpady oraz wymieniali co wrzucamy do poszczególnych pojemników. Klasa III stworzyła w ramach projektu edukacyjnego „Robota humanoidalnego z odpadów” oraz w ramach obchodów  „ Dnia bezpiecznego Internetu”.  

Na zakończenie zajęć uczniowie pokolorowali obrazek zgodny z tematyką lekcji. Swoje prace zabrali do domu, aby pokazać rodzicom i porozmawiać z nimi na temat poruszony podczas zajęć.

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email