Spotkanie z pielęgniarką

Posted by

28 lutego  odbyło się spotkanie z pielęgniarką panią Joanną Iwaszko. Wizyta pielęgniarki miała związek z realizowanym w szkole  programem  „Ratujemy i uczymy ratować” oraz w ramach doradztwa zawodowego  i cyklu  zajęć dotyczących zdrowia. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie  z klas I-III. Podczas spotkania uczniowie  mieli okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania.  Największą atrakcją dla uczniów okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja niektórych prostych zabiegów (zakładanie opatrunku, mierzenie ciśnienia, słuchanie bicia serca za pomocą stetoskopu, unieruchamianie kończyn w przypadku złamań).

Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka poinstruowała uczniów jak postępować w przypadku pojawienia się korona wirus :

  • Należy często myć ręce ponad 3 minuty mydłem dezynfekującym.
  • Zasłaniać usta gdy kaszlemy i kichamy.
  • Nie uczęszczać na zajęcia, gdy jesteśmy przeziębieni.
  • Zgłosić się do najbliższego szpitala z odziałem zakaźnym.

Bardzo dziękujemy pani Joannie  za ciekawą prelekcję,  przydatne wskazówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia i z zakresu pierwszej pomocy oraz rozdanie wszystkim uczniom naklejek i kolorowanek.

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email