DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Posted by

Internet jest bardzo pożytecznym narzędziem, dzięki któremu możemy się uczyć, bawić czy nawiązywać nowe znajomości. Jednak obok wielu zalet prowadzi czasem do niebezpiecznych sytuacji. Świadomość tych zagrożeń jest coraz większa, ale zawsze warto przypominać, jak korzystać  z dobrodziejstw sieci, aby być bezpiecznym. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła, jak co roku, do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których uczniowie przypomnieli sobie zasady dobrego zachowania w sieci czyli Netykietę. Zostali również poinformowani o zagrożeniach  (szkodliwe treści, niebezpieczne kontakty, spam, cyberprzemoc, uzależnienie), które czyhają na młodych użytkowników sieci.  Uczniowie klasy VIII przedstawili także dwie krótkie scenki obrazujące niewłaściwe zachowanie podczas korzystania z Internetu. Ponadto uczniowie mieli do wykonania kilka zadań (rozwiązywali quiz, układali puzzle, przyporządkowywali zachowania bezpieczne i niebezpieczne do określonej grupy, odpowiadali na pytania i wyszukiwali hasła zwiane z bezpieczeństwem w sieci). Wszystkie łamigłówki i gry rozwiązywali z wykorzystaniem technologii informatycznych (laptopy, tablet, tablica interaktywna). W klasach I-III został również ogłoszony konkurs plastyczny na temat: „Bezpieczny Internet – znam zasady i korzystam rozsądnie”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami, natomiast 3 prace zostały wyróżnione za oryginalny pomysł. Autorami tych prac byli następujący uczniowie: Julia Podobińska, Adrian Wojtas i Zuzanna Migacz. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do rozsądnego korzystania z dobrodziejstw technologiczno-informatycznych.

Organizatorzy akcji: pedagog z wychowawcami klas.

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email