Lekcje z TVP

Posted by

Ruszył projekt „Szkoła z TVP” Lekcje są emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. To wspólna inicjatywa Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej dedykowana uczniom szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG.

„Szkoła z TVP” jest dostępna na czterech kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP3. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Lekcje realizowane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi MEN. Zajęcia mają angażować wszystkich uczniów, tych najmłodszych oraz tych, którzy przygotowują się do egzaminu ośmioklasisty. Dzięki „Szkole z TVP” czas spędzony w domu będzie dla dzieci twórczy i inspirujący.
 
„Szkoła z TVP” dostępna będzie w kanałach TVP od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach programowych: porannym – rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach, dedykowanych każdej klasie oraz na stronie szkolaztvp.
 
Chcąc wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w „Szkole z TVP” wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy, następnie wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu. Dzięki dwukrotnej emisji w ciągu dnia tej samej lekcji, zawsze na tej samej antenie, dziecko może w łatwy i przystępny sposób wybrać i zapamiętać swoją klasę.
 
Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana jest „Szkoła z TVP” są dostępne dla każdego, za darmo. Aby mieć gwarancję pełnej dostępności kanałów, uruchomiona została dodatkowa emisja programu TVP Rozrywka na cyfrowym multipleksie trzecim (MUX3), naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizory dostroją się automatycznie do nowych ustawień, natomiast w przypadku niektórych odbiorników telewizyjnych, może zaistnieć konieczność ręcznego dostrojenia. Można to zrobić w bardzo prosty sposób.
Poszczególne kroki mogą się nieco różnić w zależności od urządzenia – inny układ przycisków na pilocie do telewizora. Dlatego, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zajrzeć do instrukcji. W większości pilotów zdalnego sterowania do nawigacji po menu oraz wyboru poszczególnych opcji służą przyciski „lewo”, „prawo”, „góra”, „dół”, rozmieszczone w formie krzyża ze środkowym przyciskiem służącym do potwierdzenia wyboru (oznaczonym „OK” lub „enter”). W menu odbiornika (wchodzimy z reguły przyciskiem „menu”), znajdujemy zakładkę „ustawienia” (ang. „settings”), a następnie wyszukujemy opcję „skanowanie”, „wyszukiwanie programów”, „strojenie” lub „tunning” (nazwa może się różnić w zależności od urządzenia). Jeżeli odbiornik poza odbiorem naziemnym obsługuje większą liczbę trybów (satelitarny, kablowy), upewniamy się, że jest zaznaczona opcja „odbiór naziemny”, „telewizja naziemna” lub „DVB-T”.
Zatwierdzamy uruchomienie skanowania (przeszukiwania pasma), ale z reguły wymagane jest dodatkowe potwierdzenie.
Odczekujemy kilka minut, aż zakończy się skanowanie pasma (w tym czasie na ekranie zwykle pojawia się pasek postępu) i gotowe!
 TVP ABC uruchamia nowy kanał edukacyjny online

 

 

Pasma edukacyjne Telewizji Polskiej
Telewizja Polska od początku zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych intensywnie wspiera działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura zostały uruchomione również audycje w serwisie VOD.TVP.PL.

Od 19 marca br. TVP we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła wirtualny kanał edukacyjny. Od poniedziałku do piątku, na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9:00-20:00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele mogą znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia.

Ponadto od 23 marca br. działa „Domowe przedszkole” TVP ABC, które również można znaleźć na VOD.TVP.PL  To oferta dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.

Print Friendly, PDF & Email