CODE WEEK 2020. Uczniowie kl. I – IV oraz przedszkolaki rozpoczęli przygodę z kodowaniem!

Posted by

Code Week to szczególny tydzień dla każdego miłośnika kodowania… na tyle szczególny, że trwa aż dwa tygodnie. Spędziliśmy te dwa tygodnie wspólnie, wprowadzając do codziennych zajęć elementy kodowania. Dzięki wydarzeniom, które zostały zgłoszone Polska znalazła się na pierwszym miejscu. Nasza szkoła również przyczyniła się do tego sukcesu i otrzymała potwierdzający certyfikat. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.

Przedszkole oraz klasy I- IV  również przyłączyli się  do tego wydarzenia. W dniach od 28 IX –  9 X  uczniowie  brali udział  w wyzwaniu Cała Polska Programuje realizowali swoje pomysły dobrze się przy tym bawiąc. Klasa II za udział w wyzwaniu otrzymała  imienne dyplomy. Natomiast w dniach od 10 października do 25 października realizowali kolejne wyzwania. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.
Uczniowie klasy IV wykorzystywali stronę www.koduj.gov.pl. Używali bloków kodujących podczas gier Lightbot, scratch,  Minecraft, Robot Karel. Gry te pozwalają wprowadzić uczniów w świat programowania oraz  zdobycie praktycznej znajomości podstawowych pojęć, takich jak sekwencjonowanie  procedur i instrukcji pętli.

Tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania (10 – 25 października 2020 r.) przeszedł już do historii, którą wspólnie z innymi Europejczykami tworzyli uczniowie naszej szkoły. Byliśmy jak co roku bardzo aktywni. Zarejestrowaliśmy i zrealizowaliśmy wiele      wydarzeń  związanych z kodowaniem i  programowaniem. Za naszą pracę otrzymaliśmy certyfikaty  i dyplomy. Jesteśmy aktywni w Europie A oto, jak pracowaliśmy.

Print Friendly, PDF & Email