„Nie pal przy mnie, Proszę”

Posted by

W naszej szkole, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej- „Nie pal przy mnie, Proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców. Jego celem jest zmniejszenie narażenia uczniów na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Na zajęciach edukacyjnych uczniowie klasy III poznali główną bohaterkę programu wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im przez wszystkie lekcje. Korzystali z kart pracy zawartych w programie oraz przygotowanych przez koordynatora. Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy programu „Nie pal przy mnie, proszę” oraz według pomysłu nauczyciela. Uczniowie klasy III  kolorowali szablony wiewiórki Wiki, uczyli się wierszy i piosenek. Układali obrazki z elementów, rozwiązywali krzyżówki pt. „ Zdrowie”.                              

Wszyscy uporządkowali i poszerzyli wiadomości na temat zdrowia, uświadomili sobie, że sami mogą uniknąć szkodliwych sytuacji, poznali sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

Podsumowaniem programu był konkurs na plakat o tematyce antynikotynowej w ramach programu „Nie pal przy mnie, Proszę”, w którym wzięli udział  chętni uczniowie z klas I-III. Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu, rozdaniu dyplomów oraz  nagród książkowych i dziękujemy za liczny udział.

Wyniki konkursu:

I miejsce : Karolina Wojtarowicz- I klasa

II miejsce: Julia Podobińska- II klasa

III miejsce: Mateusz Pęcak-III klasa

Przyznano 3 wyróżnienia: Piotr Iwaszko, Adrian Wojtas , Karolina Wiatr.    

 Gratulujemy zwycięzcom !!!

Print Friendly, PDF & Email