Szlak Karola Wojtyły w Wadowicach /Park Miniatur „Świat Marzeń”/Warownia Inwałd

Posted by

Ruszył rok szkolny a z nim długo wyczekiwane wycieczki! Klasy I -III 16 września 2021 r. wybrały się na całodzienną wycieczkę do Wadowic, Parku Miniatur i Warowni Inwałd. Swoją podróż rozpoczęli od zwiedzania Wadowic szlakiem Karola Wojtyły. W Wadowicach Karol Wojtyła spędził 18 lat swojego życia. Uczniowie udali się pod dom rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, odwiedzili Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w której Jan Paweł II przyjął chrzest, zwiedzili rynek wadowicki, szkołę podstawową, gimnazjum do której uczęszczał Karol Wojtyła oraz cukiernię, o której z uśmiechem wspominał Jan Paweł II w czasie pielgrzymki w  1999r. “Po maturze chodziliśmy na kremówki”, dodając po chwili: “żeśmy to wytrzymali, te kremówki po maturze…”. Z Wadowic pojechaliśmy do parku rozrywki w Inwałdzie. Podziwialiśmy Park Miniatur „Świat Marzeń, który przeniósł uczniów w niezwykłe miejsca podróżując po świecie przez Australię, Grecję, Włochy, Chiny, Francję, Meksyk i Polskę  podziwiając miniaturowe budowle  charakterystyczne dla każdego z tych państw. Następnie udaliśmy się do średniowiecznej Warowni, w której przywitał nas groźny smok, który zamienił się w łagodnego jarosza opowiadającego dzieciom bajki. Kolejną atrakcją były warsztaty strzelania z łuku, pływające smocze tratwy i czas, w którym mogliśmy do woli korzystać ze wszystkich atrakcji kompleksu. Chociaż wróciliśmy zmęczeni, nikt nie żałował wyjazdu, który pozwolił nam odpocząć i oderwać się od codziennej nauki. Mamy nadzieję, ze ten rok szkolny, w przeciwieństwie do ubiegłego, zaobfituje w liczne wycieczki.

Print Friendly, PDF & Email