Bezpieczny Uczeń. Lekcja 1.

Posted by

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej już III edycji ogólnopolskiej  akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców”. Akcja – organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego – skierowana jest do wszystkich przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej . Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”.

          Pierwsza wrześniowa  lekcja zatytułowana „Bezpieczny  uczeń” była podsumowaniem i utrwaleniem wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki i uczniowie przypomnieli sobie zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznali najważniejsze znaki drogowe oraz przypomnieli sobie zasady zachowania podczas zabawy na szkolnym placu zabaw. Przedszkolaki i uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację i pokolorowali kolorowanki, które zabrali do domów, aby zainicjować rozmowę z rodzicami związana z tematem lekcji.

Zapraszamy do fotogalerii.

Print Friendly, PDF & Email