Dzień Patrona Szkoły oraz Ślubowanie klasy I

Posted by

        W naszej szkole, na nowo otwartej sali gimnastycznej, ciąg dalszy ważnych uroczystości. W piątek, 22 października Mszą Świętą w Kościele Św. Andrzeja rozpoczęły się obchody Dnia Patrona – Bł. ks. Jana Balickiego. Wydarzenie było połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz: Wójt Gminy Grybów p. Jacek Migacz, kierownik Referatu Oświaty p. Maria Tarasek, Sołtys wsi p. Feliks Rządca, p. Dyrektor, ks. Proboszcz, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

          Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia postaci Patrona Szkoły przez przewodniczącego oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Poprzez piękne wiersze, cytaty uczniowie podkreślali jak ważne jest, by kierować się w życiu takimi wartościami, jakie wyznawał Bł. ks. Jan Balicki.

          Następnie rozpoczęła się dalsza część uroczystości- akademia pasowania na ucznia pierwszaków. Uroczystość poprowadziły dwie uczennice z klasy ósmej Natalia Zwolennik i Agnieszka Górska. Pierwszaki w pięciu misjach wykazały się wiedzą z zakresu znajomości symboli narodowych, ogólnej wiedzy przyrodniczej, obowiązków ucznia, dyżurnego, oraz zasad ruchu drogowego. Po prezentacji umiejętności tanecznych i wiadomości nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia kolorowym ołówkiem. Tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor Dorota Wiatr. Pani wychowawczyni rozdała pamiątkowe medale „Pasowania na ucznia”. Następnie prezenty, gratulacje i życzenia sukcesów w nauce przekazali: Pan Wójt i Pani Kierownik Referatu Oświaty, Pan Sołtys, uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią i rodzicami, rodzice pasowanych uczniów oraz Rada Rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Print Friendly, PDF & Email