Akcja czytelnicza „Starsi dla Młodszych”

Posted by

Promowanie czytelnictwa wśród dzieci jest bardzo istotne. Głośne czytanie wpływa pozytywnie na ich rozwój. To doskonała szansa zaprzyjaźnienia dziecka z książką. To szansa, aby książka stała się wiernym przyjacielem naszych pociech.

Nie ma lepszej nauki niż pokazanie dzieciom dobrych wzorców, godnych do naśladowania. Dlatego też starsi uczniowie naszej szkoły z klasy VII wzięli udział w akcji bibliotecznej „Starsi dla Młodszych”. W listopadzie podczas długiej przerwy przychodzili do oddziału przedszkolnego prezentując jedną wybraną przez siebie książeczkę. Dzieci bardzo cieszyły wizyty starszych kolegów i z zaciekawieniem słuchały kolejnych historii. Wierzymy, że wspólne czytanie przyniesie pozytywny efekt nie tylko wśród przedszkolaków, ale również wśród starszych uczniów, którzy mieli do zrealizowania bardzo odpowiedzialną rolę.

Print Friendly, PDF & Email