Dzień Pluszowego Misia

Posted by

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały nasze przedszkole ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2021r. dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.  Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś Yogi.

Przedszkolaki udały się ze swoimi maskotkami do biblioteki. Tam poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz wiele postaci misiów. Podczas zajęć bibliotecznych z Panią Kasią, wysłuchały bajki pt. „Niedźwiadki z leśnej chatki” oraz wspólnie bawiły się w zgadywanki, gry i zabawy przy użyciu metody TIK.

Po śniadaniu nastąpił ciąg dalszy naszych misiowych zajęć klasowych. Przy pomocy gąbeczek dzieci malowały farbami misia, które służyły nam, jako opaski w zabawach i tańcach przy piosenkach m.in: „Jadą, jadą misie”, „Misie szare”. „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”.

Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia w naszym przedszkolu i radość towarzysząca tworzeniu z pewnością pozostaną na długo w pamięci wszystkich dzieci!

Print Friendly, PDF & Email