Świąteczna opowieść. Lekcja 4.

Posted by

Podczas czwartej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą Rodziców” dzieci odkryły, czym jest “magia świąt Bożego Narodzenia“. Święta to wyjątkowy czas -piękne dekoracje, prezenty, ale święta to przede wszystkim drugi człowiek.


Przedszkolaki oraz uczniowie zostali wprowadzeni w klimat Świąt Bożego Narodzenia poprzez prezentację tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek.
Głównym celem lekcji była pogadanka na temat  “bezinteresownej pomocy“, ukazanie dzieciom jak mogą pomagać innym, przede wszystkim swoim bliskim, szczególnie w czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętać także należy o osobach samotnych, opuszczonych w naszym sąsiedztwie pomagając im np. robiąc świąteczne zakupy oraz obdarowując ich własnoręcznymi wykonanymi ozdobami świątecznymi.
W efekcie dzieci uświadomiły sobie, że Boże Narodzenie to coś więcej niż prezenty i piękne dekoracje. To drugi człowiek, szacunek do niego i pamięć o nim.

Przedszkolaki oraz uczniowie wykonali przygotowane wybrane zadania, które zabrali do domów, aby zainicjować rozmowę z rodzicami związaną z tematem lekcji.

 Zapraszamy do fotogalerii.

Print Friendly, PDF & Email