Prezent od Przedszkolaków na dzień Babci i Dziadka. Akcja: kartki edukacyjne.

Posted by

Małopolska Policja wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przygotowała dla seniorów z okazji ich święta przypadającego 21 i 22 stycznia 2021 roku kartki edukacyjne. Pomysł na ich stworzenie powstał w ramach projektu, pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”, który jest kolejnym etapem realizacji Porozumienia podpisanego 6 sierpnia 2020 roku pomiędzy Województwem Małopolskim, a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i dotyczącego współpracy przy realizacji przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”.

Akcja jest potrzebna, bo pomimo licznych apeli kierowanych do osób starszych, nadal dochodzi do skutecznych przypadków oszustw dokonywanych na ich szkodę przez przestępców działających metodą na tzw. wnuczka czy na policjanta.

Na potrzeby styczniowej akcji przygotowana została kartka dla dziadków z wierszowanymi życzeniami informującymi seniorów, jak nie stać się ofiarą oszustwa. Druga strona kartki pozostawiona została dzieciom, które będą mogły udekorować ją w dowolnie wybrany przez siebie sposób, a w dniu święta ukochanych dziadków wręczyć im ten miły prezent.

Kartki te, zostały wręczone uczniom oddziału przedszkolnego dziś, tj.12.01.2022r., przez Panów Policjantów. Dzieci zostały zachęcone do jej przygotowania w prezencie dla swojej babci i dziadka.

 

Print Friendly, PDF & Email